12 березня 1889р. в Києві народився в родині мандрівних танцівників видатний танцівник і хореограф польського походження -Вацлав Ніжинський, якого називали в свій час «Восьмим дивом світу»

Ніжинський зробив сміливий прорив у майбутнє балетного мистецтва, відкрив утвердився пізніше стиль експресіонізму та принципово нові можливості пластики. Його творче життя було коротким (всього десять років), але напруженим. Особи Ніжинського присвячений знаменитий балет Моріса Бежара 1971 «Нижинський, клоун Божий» на музику П’єра Анрі та Петра Ілліча Чайковського.

Ніжинський був кумиром свого часу. У його танці поєднувалися сила і легкість, він вражав публіку своїми стрибками, що захоплювали дух — багатьом здавалося, що танцівник «зависає» в повітрі. Він мав чудовим даром перетворення, неабиякими мімічними здібностями. На сцені від нього виходив потужний магнетизм, хоча у повсякденному житті він був боязкий і мовчазний.

Батько Томаш(Хома) Ніжинський був одним з найкращих виконавців і постановників українських танців, разом з Марком Кропивницьким в опері «Катерина» блискуче поставив танець «Козак», який органічно вплітався в дію спектаклю завдяки аранжувальній обробці народної основи
В родині польських мандрівних танцівників насправді була ще і доволі відома хореографка та танцівниця -Броніслава Ніжинська, яка створила в Києві унікальну «Школу руху». Її філософія навчання була зосереджена на підготовці танцюристів для роботи з такими хореографами, як її брат. Серед учнів Броніслави Ніжинської був видатний український балетний танцівник та хореограф Сергій Лифар.
Вацлав закінчив Петербурзьке театральне училище і з 1913 року він був провідним солістом і балетмейстером «Російських сезонів» Дягилєва.
«Він спростував всі закони рівноваги й перевернув їх з ніг на голову, він нагадує намальовану на стелі людську постать, він легко почуває себе в повітряному просторі…» — писав про Ніжинського французький сюрреаліст Жан Кокто.
«Мені страшно, я бачу найбільшого актора у світі»
– Сара Бернар

Помер 11 квітня 1950 (61 рік) Лондон, Велика Британія